Urbanscape Tamponlu drenaj sistemi

Urbanscape Tamponlu drenaj sistemi

Yüksek su tutma kapasitesine sahip yenilikçi, hafif ve kolay monte edilebilir.  Urbanscape, kentsel alanlarda; konutlar, ticari ve endüstriyel binaların yeşil çatıları için özel olarak tasarlanmıştır.

Tamponlu Urbanscape Drenaj Sistemi, yeşil çatılar için özel tasarlanmış mükemmel yük taşıyıcı kapasiteye sahip geri dönüşümlü yüksek etkili polistrenden yapılmış çift taraflı drenaj ve rezervuar panelidir. Montaj için bir tarafı perfore olan panellerin üst tarafında su tutmak için delikler vardır. Yeşil çatılarda kuru dönemlerde suyun tamponlanmasını ve ıslak dönemlerde suyun hızlı drenajını sağlar, ayrıca bitkinin kök sistemini havalandırır. Drenaj sistemi, normal drenaj tabakaları ile karşılaştırıldığında sistemin daha hafif ve daha kompakt olmasını sağlayan yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır.

Urbanscape, yüksek su tutma kapasitesine sahip, innovatif, hafif ve kolay monte edilebilir kentsel alanlarda konutlar, ticari ve endüstriyel binaların yeşil çatıları için özel olarak tasarlanmış modüler bir yeşil çatı sistemidir. Türkiye’de Toprak katmanı içermeyen ilk ve tek yeşil çatı sistemi olması ile innovatif bir çözüm sunan Urbanscape, kök tutucu katman, drenaj katmanı, mineral yün katmanı ve sedum katmanı olmak üzere 4 farklı tabakadan oluşur. Toprakla oluşturulan sistemlere göre çok daha hafiftir ve çok daha az hacim kaplar. Toprak yerine, 4 cm’lik bir taş yünü katmanı bulunur ve sistemin dış kabuğu, 4 mevsim yeşilliğini koruyan sedum tabakasından oluşur. Ses ve ısı yalıtımına katkı sağlayan taşyünü, ayrıca yüksek su tutma kapasitesine sahiptir. Kentsel ısı adası etkisinin azalması, CO2 azalması, yağmur suyu tutma ve arıtma, daha temiz hava, doğal habitat gibi çevresel avantajlarının yanı sıra uzun çatı ömrü, enerji verimliliği, gürültüyü azaltma gibi ekonomik avantajları da vardır.Muadil sistemlere oranla çok daha kolay bir uygulamaya sahip olan Urbanscape yeşil çatı sistemi, yapılara estetik bir görünümü ısı ve ses yalıtımına katkı sağlayarak kazandırır, ayrıca muadil sistemlere göre daha hafif ve çok daha kolay bir uygulamaya sahiptir. 

   

Urbanscape Tamponlu drenaj sistemi

Teknik Bilgi Föyü
Malzeme Güvenlik Formu