Ecose Teknolojisi Hakkında

Ecose Technology, mineral yünlerin bağlayıcı içeriğinde formaldehit ve fenol gibi kimyasallar yerine yenilenebilir biyolojik esaslı maddelerin kullanıldığı, yeni ve devrim niteliğinde bir teknolojidir. 

Biyolojik bazlı materyallerin özel geliştirilmiş bir proses ile inert bir polimere dönüştürülmesi sonucu ortaya çıkan güçlü bağlayıcı, mineral yünü oluşturan lifleri birbirine sıkı bir şekilde bağlayarak yüksek kalitedeki ürünlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Ecose, fenol ve formaldehit gibi insan sağlığını tehdit edebilecek kimyasalları mineral yün üretimi prosesinden çıkarır ve sürdürülebilir enerji tasarufunun yanında çevre ve insan sağlığı açısından önemli bir kazanım sağlar.

Üretim prosesinden fenol ve formaldehitin çıkarılması zararlı gaz emisyonlarını azaltır ve çevreye karşı daha duyarlı bir üretim gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca, yaşam alanlarımıza fenol ve formaldehit türevi kimyasalların girişine izin vermeyerek iç mekandaki hava kalitesini arttırır ve daha sağlıklı kılar.  

Her anlamda tüketici ve uygulayıcının sağlığına dost, çevreye duyarlı bir teknoloji olan Ecose, Knauf Insulation tarafından uzun süren Ar-ge çalışmaları sonucu geliştirilmiş ve patenti Knauf Insulation’da olan özel ve yenilikçi bir teknolojidir.

 

Havanız Temiz Olsun
 

 

 
 
 
İnsan Sağlığına Dost, Kaliteli Yaşam Alanları ve Konforlu İç Mekanlar İçin;

Mineral Plus zamanı. 
 
 
  
 

 
 

Yalıtım sektöründe yeni bir sayfa açan Ecose Technology ile üretilen Mineral Plus, üretim sürecinde ve kullanım safhasında sağladığı ekolojik ve insan sağlığına dost performansı sayesinde; Eurofins Uluslararası Analiz Laboratuvarlarından onaylı “eurofins GOLD” sertifikasına layık görülmüştür.
Dünya genelinde akreditasyonu bulunan Eurofins kuruluşu tarafından verilen “eurofins GOLD” çevresel ürün deklarasyonu sertifikası ile Mineral Plus;
Türkiye’nin ilk ve tek çevreci yalıtım levhası ünvanının da sahibidir.
MineralPlus, iç mekanlarda yarattığı konfor ortamı ile yaşam alanlarınızın havasının her zaman sağlıklı ve temiz kalmasını sağlar.

 

 

 

Location

Turkey
 • MineralPlus IPB 037

  MineralPlus IPB 037

  MineralPlus IPB 037, doğal mineral yün esaslı ara bölme yalıtım levhasıdır. Isı ve ses yalıtımı sağlamasının yanında yüksek yangın dayanımına sahiptir.

 • MineralPlus FCB 035

  MineralPlus FCB 035

  MineralPlus FCB 035, doğal mineral yün esaslı giydirme cephe yalıtım levhasıdır. Isı ve ses yalıtımı sağlamasının yanında yüksek yangın dayanımına sahiptir.

 • MineralPlus FCB 035KD

  MineralPlus FCB 035KD

  MineralPlus FCB 035KD, doğal mineral yün esaslı, Ecose tül kaplı, giydirme cephe yalıtım levhasıdır. Isı ve ses yalıtımı sağlamasının yanında yüksek yangın dayanımına sahiptir.

 • MineralPlus FCB EXTRA 033

  MineralPlus FCB EXTRA 033

  MineralPlus FCB EXTRA 033, giydirme cephe yalıtım uygulamalarında üstün performans sağlamak amacıyla geliştirilmiş, yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında A1 klasmanında yer alan üstün performanslı mineral yün yalıtım malzemesidir.  

 • MineralPlus FCB EXTRA 033 KD

  MineralPlus FCB EXTRA 033 KD

  MineralPlus FCB EXTRA 033 KD, giydirme cephe yalıtım uygulamalarında üstün performans sağlamak amacıyla geliştirilmiş, yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında A1 klasmanında yer alan üstün performanslı, Ecose® Tülü kaplı mineral yün yalıtım malzemesidir.
   

 • MineralPlus FCB PRO 032

  MineralPlus FCB PRO 032

  ineralPlus FCB PRO 032, giydirme cephe yalıtım uygulamalarında üstün performans sağlamak amacıyla geliştirilmiş, yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında A1 klasmanında yer alan üstün performanslı mineral yün yalıtım malzemesidir. 

 • MineralPlus FCB PRO 032 KD

  MineralPlus FCB PRO 032 KD

  MineralPlus FCB PRO 032 KD, giydirme cephe yalıtım uygulamalarında üstün performans sağlamak amacıyla geliştirilmiş, yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında A1 klasmanında yer alan üstün performanslı, Ecose® Tülü kaplı mineral yün yalıtım malzemesidir.