MPS Teknolojisi

Mineral yün üretiminde en son teknolojiyi kullanarak sektördeki bir çok yeniliğin öncüsü olan Knauf Insulation, kullandığı MPS teknolojisi ile mineral yünlerde paletli olarak ürün sevkiyatını da sektöre kazandıran ilk firma oldu.
 
MPS teknolojisi, Ecose teknolojisi ile üretilen ürünlerin yüksek oranda sıkıştırılarak paketlenmesi ve sonrasında belirli adetlerde şrinklenerek paletlenmesidir. Bu teknoloji ile paletli olarak sevk edilen ürünler, nakliye maliyetini optimize eder ve ürünlerin daha sağlam bir şekilde sevk edilmesini sağlar.
 
Ecose teknolojisi ile üretilen ürünler, önce 4’lü, sonra 12’li ve 24’lü olarak sıkıştırılarak şrinklenir ve paletlenir. Bu sistem, paketli veya paletli depolama yapan tüm bayilere önemli bir stok maliyeti avantajı sağlar. Dış ortam şartlarına dayanıklı paletleme sistemi sayesinde ürünler açık alanlarda da depolanabilir. Ayıca, iç mekanda stok yapmak isteyen bayiler için de, sıkıştırılarak gruplar halinde şrinklenen ürünler, muadillerine oranla çok daha küçük bir alanda stoklanabilir.
 
Ayrıca, özel paketleme ve paletleme sistemi, nakliye ve ürün indirme işlemi sırasında işçilikten ve zamandan büyük kazanım sağlar. Ürünler ister forklift ile ya da forkliftsiz indirilsin, her iki durumda da çok daha kısa sürede ve az eforla istiflenir.