Doğalgaz Faturalarında Tasarruf Etmenin Yolu : Isı Yalıtımı

Doğalgaz Faturalarında Tasarruf Etmenin Yolu : Isı Yalıtımı

By Knauf Insulation on Şubat 16, 2022

Kış aylarının sonuna gelmiş olsak da soğuk havanın etkisi hala hissedilir boyutta. Bu da ısınma için yapılan masrafların hala çok fazla olduğu anlamına geliyor.

Kışın ısınma için yazın da serinlemek için harcanan enerji miktarı faturalarda üzücü bir tablo oluşturuyor. Her türlü ısınma ihtiyacı için gerekli olan enerji maliyetlerinin artması tüketicilerin faturalarında çok ağır bir yük oluşmasına sebep oluyor. Bu sebeple de hem ısınma hem de serinleme için harcanacak olan enerjinin azaltılması ve böylelikle de gelecek olan faturaların daha düşük tutarda olması için ısı yalıtımı çok ideal bir çözüm sunmaktadır. 

 

Isınma ve Serinlemede Daha Düşük Fatura

 

2022 yılı hem meskenler hem de iş yerleri açısından oldukça büyük bir mali yük barındırıyor. Yılın başından beri artan fatura miktarları bazı yerler için verilen kiranın üzerine çıkabiliyor. Faturaların %100 oranı ve üzerinde artması, ısınma maliyetinin bu denli yüksek olması sebebiyle pek çok insan büyük bir zorlukla karşı karşıya kalıyor. 

Özellikle ısınma konusunda hem doğalgaz hem de elektrik tüketimi olması bakımından maliyetin hem doğalgaz faturasında hem de elektrik faturasında arttığı görülebiliyor. Her iki enerji maliyetinin yüksek olması birinden birini seçme şansını da ortadan kaldırıyor. Bu da sadece tek bir odanın ısınması için elektrik sobalarını çalıştırmak gibi alternatif çözümlerin de artık daha az maliyetli olmasının önüne geçiyor. 

 

Isı Yalıtımı ile Tasarruf Edin

 

Isı yalıtımı sayesinde ise ısınma maliyetlerinizi büyük bir oranda azalmasını sağlayabilirsiniz. Binalara uygulanan ısı yalıtımları hem enerjinin çok daha verimli kullanılmasına hem de mevcut ısı dengesinin korunmasına yardımcı olduğu için daha az enerji harcayarak daha fazla ısınma sağlanmasını da mümkün kılar. 

Bütün bir binanın enerji tüketiminin %75 kadarını ısınma ve soğutma için kullanılan enerji oluşturur. Bu da yine bütün bir binanın enerji tüketimi maliyetinin çok büyük bir kısmının ısıtma ve soğutma ihtiyaçları için harcandığını gösteriyor. Zaten yüksek olan faturalar sebebiyle bu tüketimin azaltılması mali açıdan da ciddi bir rahatlamaya sebep olur.

Binalarda yapılacak olan ısı yalıtım uygulaması faturalar üzerinde yaklaşık olarak %30 oranında bir düşüş sağlamaktadır. Binadaki sıcak ya da serin havanın dışarı çıkmasını, dışarıdaki sıcak ya da soğuk havanın içeri girmesini engelleyen yalıtım işlemi sayesinde mevcut ısının korunması ve çok daha az enerji tüketimi ile ideal ortam ısısının oluşturulması sağlanır. Bu sayede ısı yalıtımı uygulaması yapılmış olan binalar kışın çok daha kolay ısınır ve yazın da yine çok daha kolay bir şekilde serinler. 

 

Doğa Dostu Uygulamalar

 

Binalara yapılan ısı yalıtım uygulamalarının ekonominize katkısının yanı sıra doğaya sağladığı faydayı da göz önünde bulundurmak gerekir. 

Doğal enerji kaynaklarının hızla tükendiği günümüzde ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Hali hazırda küresel olarak enerji üretim maliyetleri çok yüksek olmasının yanı sıra ihtiyacımız olan kaynakların korunması da bir zorunluluk halini almış bulunuyor. 

Hem doğal enerji kaynaklarının korunması hem ekonomik olarak çok daha ideal bir çözüm yolu sunması bakımından ısı yalıtımı tüm binalarda her yönden tasarruf sağlamaktadır.

 

Knauf Insulation ile Kaliteli ve Güvenli Isı Yalıtımı 

 

Knauf Insulation alanındaki uzman deneyimi ve Alman teknolojisi ile üretilmiş olan yalıtım malzemeleri ile binalardaki ısı yalıtımının kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Doğa dostu olan ürünlerinin her biri insan sağlığı açısından zararsız ve kolay bir uygulamaya sahip bulunur.

Pek çoğunun akustik yalıtım özelliği daha konforlu bir yaşam alanı oluşturulmasını da sağlar. Çatı yalıtım, ara bölme, giydirme cephe gibi farklı alanlar için gerekli olan yalıtım ürünlerinin tümünü Knauf Insulation’da bulabilir ve yüksek faturaların getirisi ekonomik yükünüzü hafifletebilirsiniz. Siz de hemen Knauf Insulation yalıtım malzemelerini yakından inceleyin.