KILOGO.jpg
Knauf Insulation, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 150 dönümlük arazi içerisinde, 20 dönüm kapalı alanı ile Ağustos 2014 tarihinde Türkiye’de üretime başlamıştır.

Dünyadaki en son ve en yeni mineral yün üretim teknolojisini kullanarak alanında çığır açan yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler üreten Eskişehir fabrikası, bugün toplamda 200 personeli ile yıllık 45 bin ton mineral yün üretim kapasitesine sahiptir.
 

 
Sektörde, alanında en deneyimli satış kadrosu ve Türkiye geneline yayılan geniş bayi ağı ile yurt içi satış faaliyetlerine ek olarak, 20’den fazla ülkeye de ihracat yapılmaktadır.

Uygulamaya özel çözümler geliştiren bir anlayış ile büyümesini hızlandıran Knauf Insulation, Eskişehir üretim tesisinde talebe göre kaplamalı veya kaplamasız şilte ve levha yalıtım malzemeleri ile bir çok farklı uygulama için sürdürülebilir enerji tasarrufu sağlayan çözümler sunmaktadır.

Türkiye yapılanmasını tamamlayarak yalıtım piyasasındaki gücünü daha yukarılara taşıyan Knauf Insulation, yalıtım sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesi ile doğru uygulamaya doğru ürün anlayışı ile son kullanıcıdan karar verici mertebesine kadar her noktaya ulaşmaktadır.

Yalıtım sektörüne getirdiği yenilikler ve ezber bozan ürünlerle gelişimin öncüsü olan Knauf Insulation, yapılar için enerji verimli sistemlerde global lider olma hedefine her geçen gün yaklaşmaktadır.