Sıkça Sorulan Sorular

 

Knauf Insulation Kimdir?

 

Knauf Insulation Knauf aile şirketlerinden biridir. Knauf Insulation, dünya çapında lider bir yalıtım malzemeleri üreticisidir. Knauf Insulation'ın önemli ürün portföyü, ECOSE® Teknolojisine sahip Mineral Yünü, üflemeli (veya gevşek) yün, Heraklith markası altında ahşap yünü gibi yüksek kaliteli mineral yün yalıtım malzemelerinden oluşmaktadır. Son zamanlarda portföy, yeni bir dizi yeşil çözüm eklenerek genişletildi. Urbanscape serimiz, özellikle yeşil çatılar, peyzajlar için tasarlanmış, yüksek su tutma kapasitesine sahip, yenilikçi, hafif ve kurulumu kolay bir sistemdir.

 

 

Knauf Insulation kaç çalışanı bulunmaktadır yıllık ciro oranı nedir?

 

Bugün Knauf Insulation, 15 ülkede 40'tan fazla üretim tesisi ile 35'ten fazla ülkede 5.500'den fazla çalışana sahiptir. Şirket, 2013 yılında tek başına 1,3 milyar Euro'luk satış rakamına ulaştı ve bu trend yükselmeye devam etmektedir.

 

 

Knauf Insulation Lokasyonları nelerdir?

 

Knauf Insulation, dünyanın en büyük yalıtım ürünleri ve çözümleri üreticilerinden biridir. Sektördeki 40 yılı aşkın deneyimimizle, yalıtımda dünya çapında en hızlı büyüyen ve en saygın isimlerden birini temsil ediyoruz. Knauf Insulation 40'tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve 15 ülkede 27 üretim tesisine sahiptir.

 

 

Ürün saklama koşulları nelerdir?

 

Ürünlerin bir örtü altında (çatı altında) depolanması her zaman tercih edilirken, orijinal ambalajlı paletlerde muhafaza edildiği takdirde açık havada da depolanabilir.

*Dış mekanda saklarken, ürünleri su geçirmez sargısıyla korunan orijinal paletinde tutmak her zaman en iyisidir. Bu aynı zamanda toplu taşımayı da kolaylaştırır.

*Paletler açıldıktan sonra ürünleri kapalı mekanlarda muhafaza etmenizi öneririz.

 

*Knauf Insulation Mineral Wool ürünlerinin taşınması ve depolanması hakkında daha fazla bilgiyi ürün veri sayfalarımızda bulabilirsiniz.

 

 

Knauf Insulation ürünleri nerede üretilmektedir?

 

Knauf Insulation yalıtım ürünleri Eskişehir Fabrikamızda üretilmekte olup, menşe ülkesi Türkiye'dir.

 

 

Ürünlerimiz Formaldehit içerir mi?

 

Yalıtım ürünlerimizin çoğu, mineral yün ürünlerinde geleneksel olarak kullanılan fenol formaldehit (PF) bağlayıcısının yerini alan biyo-bazlı ve sürdürülebilir bir kimya olan patentli ECOSE Teknolojimiz kullanılarak yapılır. Bu bağlayıcı, malzememizi bir arada tutarak ona şeklini ve kahverengi rengini verir. ECOSE Teknolojisini kullanan ürünler formaldehit içermez.

 

A1 sınıfı ürün ne demektir?

 

A1, ürünün içinde yanıcı madde olmadığı ve bu nedenle yakıt ilavesi açısından gelişen bir yangına katkıda bulunmayacağı anlamına gelir. A1 sınıfı ürün yanıcılık bakımından en yüksek ürünlerdir. Yani yanmaz ürün demektir.

 

Ürünler sağlığa zararlı maddeler içerir mi?

 

Bağlayıcısında fenol ve formaldehit gibi zararlı hiç bir kimyasal madde içermez. Knauf Insulation Avrupa'dan onaylı Eurofins Gold sertifikasına sahiptir. Yani bizim ürünlerimizi kullanmanız halinde, iç hava kalitesine katkıda bulunur. Ayrıca EUCEB sertifikası alan ilk firmalardan biriyiz. Yani solumanız halinde herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Herhangi bir kanserojen madde içermez. İnsan sağlığına ve çevreye asla zarar vermez.

 

 

Knauf Insulation ürünleri güvenli mi?

 

 

Knauf Insulation tarafından üretilen yalıtım ürünleri, insan sağlığı ve çevre için herhangi bir risk oluşturmaz, üstün ve yaygın özellikleri ile binayı, çevreyi ve tüm nüfusu enerji kaybından koruyabileceği her türlü uygulamada güvenle kullanılabilir. Ayrıca, Knauf Insulation EUCEB tarafından sertifikalandırılmıştır. EUCEB, Mineral Yün Ürünleri Avrupa Sertifikasyon Kurulu - www.euceb.org, mineral yün endüstrisinin gönüllü bir girişimidir. Ürünlerin, 1272/2008 (EC) Yönetmeliğinin kanserojenlik için muafiyet kriterlerine  uyan elyaflardan yapıldığını garanti eden bağımsız bir sertifikasyon kuruluşudur. Kullanıcının elyaflarımızın güvenliğini belirlemesine yardımcı olmak için EUCEB logosu ürün ambalajlarımızda ve/veya etiketlerimizde gösterilmektedir.

 

 

Declare sertifikası nedir?

 

Declare, inşaat sektörü çalışanları, işletme çalışanları ve benzer şekilde müşteriler için daha yeşil, daha sağlıklı bir ortam şekillendirmek üzere tasarlanmış, yapı ürünlerine yönelik bir içerik girişimidir. Declare programı, ürünleri tam bir içerik listesiyle etiketler ve inşaat piyasasının şeffaflığını genişletir. Knauf Insulation, Red List Free'yi talep eden ilk yapı malzemesi üreticisidir.  Knauf Insulation  ,Declare tarafından   Red List Free  etiketini almaya hak kazanmıştır. Yani doğaya, ve insana zararlı hiç bir zararlı madde içermez. Knauf Insulation Avrupa'da bu etiketi kazanan ilk mineral yün üreticisidir.

 

 

Ürünleri fabrikadan alabilir miyim?

 

Ürünlerimiz bayilerimiz aracılığıyla satılır.